Лише диво може врятувати Україну від поліцейської диктатури

Тамара Горіха Зерня

Сьогодні Верховна Рада розглядає феєричний законопроект, ініційований самим Володимиром Зеленським, Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою (№2513).

Якщо коротко, пан Зеленський домагається покарання за приналежність особи до «злочинної спільноти» і «злочинної організації», причому ці покарання є більш жорсткими ніж санкції за тяжкі злочини, такі як убивства і зґвалтування.
Отже, створення злочинної організації карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Участь у злочинній організації – від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.
Те саме скоєне службовою особою – від восьми до тринадцяти.
Створення злочинної спільноти карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Я розумію, що притомні читачі у цьому місці офігі… напружилися. Ви офігі… здивуєтеся ще більше, якщо дізнаєтеся, що законопроект не містить визначення «організації» та «спільноти» крім того, що спільнота – це об’єднання двох і більше організацій.

Ідемо далі.
Вводиться покарання у вигляді позбавлення волі від семи до десяти років з конфіскацією за «умисне встановлення, посилення та поширення в суспільстві злочинного впливу». Володимир Зеленський дає своє бачення:

«злочинного впливу», розшифровуючи його як «будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє (створює умови), спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність, організовує або безпосередньо здійснює розподіл коштів, майна чи інших активів (доходів від них), спрямованих на забезпечення такої діяльності».

Що відбудеться у разі прийняття цього проекту у такому вигляді?
Правоохоронні органи отримують не дубинку, а залпову установку, яку з легкістю можна повернути проти будь-кого неугодного.

Наприклад, редакцію «А що там у ЄС?» у повному складі відносимо до «злочинної організації», це якщо без перепостів. А якщо ми робимо перепости з дружніх сторінок – це вже «злочинна спільнота», тому прощайте про всяк випадок, побачимося у 2035 році.

Який злочин? – запитаєте ви. Ми не любимо Зеленського, от який. Ми дозволяємо собі заявляти, що Зеленський і його режим грабують країну, заганяючи її у тоталітарне ярмо. Ми вважаємо, що «нова команда» працює на капітуляцію та знищення української державності. Ми впевнені, що ці люди прийшли до влади шляхом колосального обману, афери, брехні, і що вони є продуктом корупційної спайки криміналу і проросійського капіталу.

І ми не вагаємося кричати про це всіма можливими засобами і при кожній нагоді. І не тому що нам більше всіх треба. Просто ми всі читали історію. Не ту історію, що у підручниках, а ту, що на клаптиках цигаркового паперу, який зашивали у рубчики роби.
І Гітлер, і Сталін, і путін на перших порах були дуже смішними для своїх громадян. Їх просто неможливо було сприймати серйозно, цих картатих закомплексованих недомірків, істерично тупих і безграмотних. Жодна нормальна людина не допускала, що ось це от – насправді і надовго.
А через пару років нормальним людям забивали гвіздочки у голову у таборах, щоб не тратити кулю.


Володимир В’ятрович

“Вор” в українському законі

Як спростити життя слідчим, котрі не можуть чи лінуються шукати докази і встановлювати факти? У “Слуг” є ідея і вона втілена у законопроєкті №2513, який виносять на друге читання.

Йдеться, нібито, про боротьбу з так званими “злодіями в законі”, а насправді – про можливість репресивних органів будь-яку людину записати до “злочинної спільноти” і кинути за грати.

На засіданні з комітету з правоохоронної діяльності переконував колег підтримати мої поправки, щоб максимально пом’якшити руйнівні наслідки цього проєкту. Проте в комітеті, як і під куполом, партійна дисципліна “слуг” переважає здоровий глузд, і 5 із 6 поправок комітет відхилив, одну – врахував частково.

Якщо ці зміни ухвалять, то в Кримінальному Кодексі буде присутній не лише кримінальний жаргон (включно із терміном “вор в законе”, саме так: російською), але і дуже дивні склади злочину з навмисне розмитими формулюваннями.

Цей проект крім наявного в чинному Кодексі зрозумілого поняття злочинної групи запроваджує поняття “злочинної спільноти”. Такою спільнотою вважатиметься “ієрархічне об’єднання” керівником чи учасником якого є “злодій в законі” (чітке правове визначення, хто це такий, у законопроєкті відсутнє).

І без того поліція, щоб повісити злочини на невинних людей, легко об’єднує їх у вигадані злочинні групи. А в разі ухвалення проєкту 2513 можливості записувати до злочинних спільнот значно більше людей і без жодних реальних доказів обмежуватимуться виключно фантазією слідчих чи прокурорів.

Причому садити людей можна буде не лише за якісь злочини чи підготовку до них, а просто за сам факт “приналежності” до “злочинної спільноти”. На думку одразу спадають “справа СВУ” та інші сфабриковані справи про “злочинні організації” сталінських часів.

Тобто, сьогодні, в 21 столітті, фракція більшості в українському парламенті пропонує ув’язнювати людей на 10, 12, 15 років (!) – більше ніж за вбивство! – лише за “участь у злочинній спільноті” чи “злочинний вплив”, навіть якщо вони не вчинили й не планували жодного реального злочину.

Зеленський і його “слуги” з маніакальною впертістю намагаються протягувати через парламент закони, які руйнують право і демократію і крок за кроком перетворюють Україну на авторитарний режим.

Нещодавно ми спільними зусиллями домоглися відкликання президентського проєкту змін до Конституції, який під маркою децентралізації знищував місцеве самоврядування, і зняття з порядку денного антипарламентських змін до регламенту.

Народні депутати, які поважають демократичні цінності, правозахисні організації та громадяни мають звернути пильну увагу на законопроєкт №2513 і бити на сполох. Ми не маємо права допустити перетворення України на територію сваволі й безправ’я.