Родина Порошенків внесла 19 мільйонів гривень для звільнення з СІЗО кіборга Дмитра Марченка (фото, відео)

 

Петро та Марина Порошенко долучилися до благодійної акції, оголошеної громадськими активістами на підтримку кіборга, генерала Дмитра Марченка, який за надуманими звинуваченнями перебуває у СІЗО.

Як відомо, суд призначив заставу розміром 20 мільйонів гривень. За три дні понад три тисячі активістів зібрали більше мільйона гривень, решту необхідної суми внесла родина Порошенків. Про це лідер партії «Європейська Солідарність» повідомив під час благодійного концерту гурту «Ot Vinta».

«Хтось очікував, що в умовах тотального терору, який організований проти волонтерів, добровольців, наших воїнів, які захистили Україну проти російської агресії, імена яких назавжди вписано в історію України, нас зламають. Але ми не дамо їм жодного шансу нас зламати. Бо правда з нами, Господь з нами», – наголосив Петро Порошенко.

Він також повідомив, що марафон зі збору коштів розпочали три дні тому, оскільки до того генерал Марченко відмовився виходити під заставу, доки його підлеглі перебували у СІЗО. «Позиція справжнього офіцера і генерала. І ми прийняли це рішення, коли ми добилися в суді звільнення наших бойових побратимів», – зазначив Порошенко.

«Є святі речі. Є ДАП, є ім’я «кіборг». Їх нічого не зупинило. Так само, як не здригнулась рука у ДБР, коли вони підписували порушення справи по Марусі Звіробій, по Федині. По морякам, які пішли Керченською протокою. Чи по моєму наказу на контрнаступ, внаслідок якого українська армія, добровольці, волонтери звільнили дві третини окупованого Донбасу», – наголосив Порошенко.

Петро Порошенко переконаний, що головна мета переслідувань проти патріотів – це намагання переписати героїчну історію України останніх 5 років. «Їхня мета – не посадити Марченка чи навіть Порошенка. Їх мета – переписати історію останніх 5 років нашої з вами держави. Бо їм не подобається ця історія. А їхній справжній мир – це реваншизм, путінізм, за волосся повернення нашої України в кремлівське стійло. І сьогодні ми тут займаємось не тільки звільненням Марченка. Ми захищаємо Україну від спроби оббрехати воїнів, нав’язати інші цінності і обдурити людей», – зазначив Петро Порошенко.

Порошенко також повідомив, що обставини так званої «справи Марченка» добре відомі і вони свідчать, що в них немає складу злочину. «Немає жодної вини, крім спроби розправитися. Хто розправляється? Ті, хто отримують дзвінки з високих кабінетів і отримують політичні замовлення».

Петро Порошенко подякував кожному, хто не залишився осторонь цієї акції і долучився до збору коштів.

«Це не подарунок, бо всі знають, скільки грошей наша команда витрачає на армію. І побудова протиповітряної оборони, і підтримка спецпризначенців, і аеророзвідка, і дрони, і боєприпаси. Я не маю жодного сумніву, що найближчим часом ми доведемо, що Марченко невинний, застава повернеться, і кожна копійка буде витрачена в правильному напрямку», – наголосив Порошенко.

 

Джерело

 

Михайло Забродський про «справу Марченка»: коли бойового генерала загратовують за сумнівними приводами – це театр абсурду

Утримування під вартою за надуманими звинуваченнями кіборга, генерала Дмитра Марченка, який брав участь у бойових діях на Донбасі і воював проти російської агресії, – це не просто абсурд, це цілеспрямована акція з дискредитації військових.  І протистояти цьому може лише небайдуже громадянське суспільство. Про це під час благодійного концерту на підтримку генерала Марченка заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», генерал-лейтенант, Герой України Михайло Забродський.

«Є стійке враження, що ми перебуваємо в театрі абсурду, де суди над військовими – це лише одна з мізансцен. Я згадую в залі суду після апеляційного засідання ті ситі обличчя. Вони не знали, що вони роблять? Знали. Помилкою це не можна назвати», – наголосив Михайло Забродський. Він подякував усім, хто долучився до благодійної акції на підтримку кіборга Дмитра Марченка.

«Це ті, хто, можливо, і не знає генерала Марченка, і лише в загальних рисах уявляють його заслуги. Це генерал, який став генералом на війні, – і його загратовують за дуже сумнівним приводом», – наголосив народний депутат.

Він також застеріг, що, на його думку, це може бути початком системного наступу на патріотів. Тому надзвичайно важливо тримати єдність і бути небайдужими – переконаний генерал Михайло Забродський.

Під час благодійного концерту стало відомо, що у марафоні взяли участь  більше трьох тисяч людей. 19 мільйонів гривень для звільнення кіборга Марченка з СІЗО внесла родина Петра Порошенка.

Джерело

 

Благодійний концерт гурту «Ot Vinta» на підтримку генерала Марченка (повне відео)

 

 

Фото © Михайло Палінчак/прес-служба ЄС і Facebook Нестор Воля та Ірина Геращенко

Усі відео