Сірий кардинал української зовнішньої політики

Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

Просто так, щоб не було недомовок. Тут у мене є одне формальне зауваження щодо особи, яка зараз повністю формує зовнішню й безпекову політику Зеленського та є автором відверто проросійського крену. Це помічник президента Андрій Борисович Єрмак. Юрист, умілий бізнесмен, продюсер кіновиробництва – це ті регалії, за якими сам Єрмак хотів би бути відомим в Україні. Але активісти-розслідувачі доволі швидко віднайшли його російські бізнес-контакти, де він переплітається з бізнес-партнерами й друзями Путіна.

Єрмак спробував від запитів про такі контакти відбрехатися, але дуже невміло. Я тут не на цю тему пишу, тому відзначу лише схематично. Андрій Єрмак пов’язаний бізнесовими (структури Інтерпромбанку) й родинними контактами з таким собі цікавим президентом російського Фонда взаимодействия цивилизаций і водночас бізнесменом Емануїловим Рахамімом Яшаєвичем. А самого Емануїлова на Росії звично називають “связующим звеном” між бізнесом і владою РФії. Серед виявлених близьких контактів останнього сенатор Валерій Пономарьов, перший заступник керівника апарату уряду РФ Сергій Приходько, та однокурсник Путіна Ільгам Рагімов, як і ряд інших наближених до першого тіла осіб. Через дочірні структури Інтерпромбанку Єрмак може мати бізнес-контакти з ними усіма й незалежно від Емануїлова. Думаю, що ці факти, виявлені розслідувачами “Схем”, дуже багато що пояснюють у нашій нинішній політиці.

А я особисто хочу заповнити для вас інший пробіл у біографії цього сірого кардинала української зовнішньої політики. Він у біографії сором’язливо відзначає, що був помічником нардепа. Сам факт мало про що говорить. Навіть те, що він був помічником Ельбруса Тадеєва, члена фракції Партії регіонів та особливо близького друга молодшого сина Януковича Віктора, ще не може бути підставою для кінцевих висновків. Часом хтось міг когось просто попросити видати “корочку” потрібній людині чи й просто за гроші дехто з депутатів їх продавав…А от те, що Єрмак був незмінним членом команди Тедеєва упродовж трьох підряд скликань Ради, тобто доки сам Тедеєв залишався депутатом, це вже більш красномовно. Ідеться про 5, 6 та 7 скликання. Останнє покривало розстріли на Майдані та початок війни.

Нинішній помічник президента, а в недалекому минулому нардепа Єльбруса Тедеєва, щоправда, числиться помічником не на платній основі, а на громадських засадах, що нормально для бізнесмена, якому потрібна співпраця й статус, а не якась незначна зарплата. Однак, він мав дещо вищий статус, ніж інші власники “корочок”. Точного пояснення в цьому конкретному випадку поки дати не можу, але пригадую певні аналогії. Мова про те, що сайти, які відображають перелік помічників нардепів (ті ж “Посіпаки”) подають його прізвище в усіх трьох скликаннях не за алфавітом, як усіх інших, а відразу після переліку помічників на платній основі. Усі ці сайти оперують інформацією з реєстру помічників у відділі кадрів Верховної Ради. У мене таких трансформацій не було, тому поцікавився, в чому може бути причина. Відповідь була не зовсім однозначна: це свідчить, що особі з боку депутата було надано дещо вищий статус, наприклад, керівника групи радників (хоча можуть бути й якісь інші статусні привілеї). Тоді його прізвище в реєстрі управління кадрів числиться на верху списку. Я таких повноважень за своїми помічниками не закріпляв, тому в мене всі за алфавітом. А тут отакий “козирний туз” .

Усе це може мати якесь цілком добропорядне пояснення. Але людина, яку запідозрено в дуже серйозних зв’язках із путінським середовищем та яка перебувала навіть у період розстрілів Майдану в обоймі депутата-регіонала, мала б такі пояснення надати суспільству. З приводу першого звинувачення він поки на запит ЗМІ збрехав. А щодо другого пункту заховався за нейтральним і неперсоніфікованим “був помічником народного депутата”. Усе це насправді дуже важливо, бо сьогодні Єрмак входить у число 5-ти найвпливовіших персонажів нового владного угруповання.

Сірий кардинал української зовнішньої політики

Сірий кардинал української зовнішньої політики

Сірий кардинал української зовнішньої політики Сірий кардинал української зовнішньої політики Сірий кардинал української зовнішньої політики Сірий кардинал української зовнішньої політики

Поділитися:
Share

Усі відео