«Європейська Солідарність» виступає категорично проти створення прецеденту, коли представника опозиції позбавляють права голосу тому, що його виступ з трибуни не подобається владі, – про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Мені здається, що зараз я стаю першою жертвою антидемократичних рішень. Я є прикладом першого прецеденту, коли народного депутата України, який представляє мільйони виборців намагаються позбавити права голосу та виступу у парламенті.

Це є порушенням Конституції та прав виборців. Я розумію, що комусь може не подобатися інша думка, але обов’язок влади — шанувати права меншості», – сказала вона.

Вона наголосила, що відстоюючи право на незалежність депутата «ЄС» захищає всіх парламентарів, в тому числі і представників «Слуги народу».

«Можна бути старим обличчям або новим, але найважливіше мати позицію і відстоювати її. Сьогодні не тільки я, а й українське суспільство бачать серйозні загрози. Оцінка демократії і парламентаризму, коли намагаються ввести імперативний мандат, обмежити право депутата на подачу поправок.

Ці дії – це спроба залякати мене і нашу політичну силу. Мене щиро дивує поведінка «слуг», тому що насправді ми своїми діями сьогодні захищаємо їх право бути не кнопочками зеленими, а депутатами. Адже депутат має право на виступ, позицію, голос. Якщо зараз це буде проголосовано, то наступними жертвами стануть інші депутати. Апелюючи до здорового глузду я роблю все, щоби захистити парламент і державу», – додала Геращенко.

Джерело


«Європейська Солідарність» закликає всі фракції не допустити позбавлення Ірини Геращенко права відвідувати засідання, адже це означатиме диктатуру в парламенті (заява фракції)

 

Щойно стався безпрецедентний випадок на засіданні регламентного комітету. Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді, без обговорення прийняти рішення про позбавлення народного депутата України Геращенко права брати участь в п’яти засіданнях парламенту і довести таке рішення через газету «Голос України».

Хочу наголосити, що ми живемо в демократичній країні, тому в цій демократичній країні, яку ми намагаємося зберегти за це рішення проголосували представники лише однієї фракції – «Слуга народу». Представники всіх інших фракцій проголосували проти.

Це рішення було прийнято через те, що Ірина Геращенко сказала з цієї трибуни – це цитувалося у відкритих джерелах інформації і цитую ще раз: «Друзі, ви знаєте п’ять років тому «зеленые человечки» захопили Крим, зараз «зеленые человечки» захоплюють український парламент і насправді повністю його перекреслюють».

В цих словах Ірини Геращенко не згадувалася жодна фракція, жоден народний депутат. Вона, як і всі ми, протестувала проти згортання демократії в Україні, проти встановлення диктатури і тоталітаризму, які справді дорівнюють фактам знищення України, які чинять різні «зеленые человечки». Жодної образи тут, очевидно, не було.

Це рішення суперечить Конституції України, тому що скасовуючи депутатську недоторканність, ми дозволили депутату з цієї трибуни висловлюватись спокійно і вірно. Це рішення обмежує право наших виборців, які голосували за «Європейську Солідарність». Це рішення обмежує право нашої фракції, оскільки Ірина Геращенко не просто депутат, а співголова нашої фракції. Ми вважаємо це рішення неконституційним, недемократичним, принизливим.

Я хочу звернутися до представників всіх фракцій, які є в цьому залі, в тому числі і фракції «Слуга народу», тут є багато моїх друзів, є багато молодих людей, є багато людей, які вміють тверезо мислити і які розуміють, що зараз оцими пальцями, які просто тиснуть кнопку щодня вбивають демократію, щодня обмежують свободу слова. Завтра те саме скажуть вам.

Влада все одно зміниться незважаючи на те, що хтось бажає побудувати диктатуру. Хтось за висловлювання буде опинятись у в’язниці. Це перший дзвіночок закінчення демократії в Україні, якого ніколи не було за роки української незалежності.

Я прошу вас не підтримувати обмеження демократії. Я прошу вас бути солідарними і відповідальними. Я прошу вас разом будувати Україну. Ми фракція опозиційна, але ми фракція конструктивна і ми готові з усіма для цього співпрацювати. Ми просимо вас не встановлювати диктатуру, поважати права всіх виборців і бути солідарними.

Джерело


Олена Монова

За то, что во время своего выступления в парламенте Ирина Геращенко назвала депутатов СН “зелеными человечками”, на нее сначала в лучших традициях коммунистических доносов настучал молодой и перспективный депутат Давид Арахамия (дада, тот самый, один из “нормальных”, на которого некоторые прекраснодушные возлагали столько надежд), а сегодня регламентный комитет лишил ее права посещать сессионный зал в течение 5 пленарных дней.

Не знаю кто как, но я смеюсь. Правда, я не показатель, потому что настолько е*анута, что смеюсь всегда.
Тем не менее.
Смешно мне потому в первую очередь, что с ох*евающей скоростью возрождаются традиции развитого эсэсэсэра, все эти партийные тройки, где разбирали облико морале строителя коммунизма и выписывали увесистых коммунтистических пиздюлей.
А во-вторых, сама ситуация, когда люди, сделавшие зеленый цвет своим брендом, делают рот оскорбленной куриной жопой от “зеленых человечков”.

Отдельно радует тот факт, что они прекрасно понимают, какую коннотацию несет это сочетание.

Ну и опять-таки, они открыли свою ахиллесову пяту, то свое мяконькое, розовое, без иголок, куда теперь будут раз за разом бить с неистовой силою.

Enjoy


Сергей Марченко

Я против того, чтобы депутатов Верховной Рады называли зелеными, шоколадными, бютоголовыми и другими человечками. Их выбрали люди, и этот срез общества, каким бы уродливым он не казался, это наш срез.

Но лишить депутата права голоса за то, что он повторил фразу президента Зеленского о партии власти (зелёных человечках) – это стыд и позор украинского парламента. Думаю, через какое-то время этот случай будет в учебниках.