Ранкова кава. Огляд новин за 10 травня

Богдан Карпенко
Богдан Карпенко

• Підписано стратегічний документ про співпрацю між оборонпромами України та Туреччини.

– ДП «Антонов» підписало Меморандум про співпрацю з Turkish Aerospace Industries (TAI) задля розробки та виробництва різних модифікацій БПЛА, в тому числі й ударних, для потреб Збройних сил України.

– ДАХК «Артем» та ДП «Спецтехноекспорт» співпрацюватимуть за програмою розвитку боєприпасів з турецькою Корпорацією машинної і хімічної промисловості (MKEK – Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu).

– Модифікація літака Ан-132 для несення морської патрульної служби розроблятиметься фахівцями ДК «Укроборонпром» у кооперації з компаніями TAQNIA (Саудівська Аравія) та Havelsan (Туреччина). Меморандум про співпрацю у цьому напрямку сторони підписали в рамках 13-ї Міжнародної виставки військової техніки «IDEF-2017» (м. Стамбул).

Продовжувати читання Ранкова кава. Огляд новин за 10 травня

Share

Україна і Європа. Хто кому потрібен?

Дмитро Вовнянко
Дмитро Вовнянко

Невеличкий екскурс в історію. У жовтні 1918 р. новостворена юна незалежна Україна стикнулася з чималою проблемою. Вона була вже визнана Німеччиною, Австро-Угорщиною і низкою країн в тій чи іншій мірі до них союзних, але – саме ці країни щойно програли Першу Світову війну. Паном ситуації ставали країни Антанти, тобто Англія і Франція. А для них Україна була:

а) сепаратистським утворенням, що самочинно відділилася від Російської Імперії;

б) союзником щойно розгромленої Німеччини.

Продовжувати читання Україна і Європа. Хто кому потрібен?

Share