Президент підписав Закон про реінтеграцію Донбасу (фото, відео)

#ДонбасЦеУкраїна

Сьогодні, як я і обіцяв, підписую Закон про реінтеграцію Донбасу.Закон жодною буквою не порушує міжнародних зобов’язань України, включаючи Мінські домовленості.Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації на окупованому Донбасі, як це і передбачено нашими міжнародним зобов’язанням.#ДонбасЦеУкраїна

Posted by Петро Порошенко on Dienstag, 20. Februar 2018

 

«Цей Закон аж ніяк не порушує жодних міжнародних зобов’язань України, включаючи і Мінські домовленості» – Глава держави

Президент Петро Порошенко під час засідання Воєнного кабінету підписав Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Глава держави наголосив, що 20 лютого назавжди увійде в історію України як день трагічний, коли 18-20 лютого Герої Небесної Сотні захистили наше право на майбутнє. Він нагадав також, що саме 20 лютого розпочалась військова агресія Російської федерації проти України. «Почалась вона з незаконної анексії Криму і навіть, медалі собі накарбували із датою 20 лютого», – зауважив він.

Президент підкреслив: «І не треба думати, що метою Російсько федерації був Крим чи Схід нашої держави. Впевнений, що метою є, була і залишається вся Україна. Безумовно, агресор не очікував опору, який був організований з перших днів агресії українським народом, волонтерами, які зруйнували плани, що готувались у найвищих кабінетах Кремля».

«Я думаю, що буде глибоко символічно, якщо саме сьогодні, через чотири роки після початку агресії, але саме в цей день – 20 лютого, ми з вами обговоримо і я підпишу дуже важливий Закон – Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на важливості цього документу. «Цей Закон, з одного боку, відображає мою стратегію, як Президента, Верховного Головнокомандувача із повернення окупованих територій під український суверенітет. В цьому Законі ми кваліфікуємо російську державу – як державу-агресора. І це закріплено на законодавчому рівні. В цьому Законі юридично визначено, що саме Російська федерація окупувала наші території. Цей Закон суттєво посилює правову базу застосування Збройних Сил України і інших силових підрозділів для оборони нашої держави», – підкреслив Петро Порошенко.

Водночас, за його словами, цей Закон визначає, встановлює основні параметри захисту громадянських прав і свобод цивільного населення. «І дуже важливо, що цей Закон забезпечує правовий механізм, в тому числі політико-дипломатичним шляхом, повернення цих територій», – наголосив Глава держави.

Він нагадав, що наприкінці минулого року передав Закон в Парламент та подякував Голові Верховної Ради Андрію Парубію за чітку організацію роботи, всебічне обговорення документа та забезпечення його підтримки майже конституційною більшістю голосів.

«Водночас, я хочу наголосити, що цей Закон аж ніяк не порушує жодних міжнародних зобов’язань України, включаючи і Мінські домовленості, як це хоче представити зараз Російська федерація, виправдовуючи своє небажання, відвертий саботаж імплементації Мінських домовленостей», – сказав Глава держави.

Президент також звернувся до народних депутатів, урядовців, Апарату Ради національної безпеки і оборони, зважаючи на те, що цей Закон є лише рамковим і потребує подальшого законодавчого забезпечення дій Збройних Сил України, дій інших силових підрозділів, підготувати необхідні нормативно-правові та законодавчі акти, спрямовані на вдосконалення правових механізмів відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Глава держави ще раз наголосив на важливості захисту не лише території, незалежності і суверенітету нашої держави, а й її національних та економічних інтересів.

«Ми не повинні втратити жодної можливості для того, щоб підготувати консолідовані претензії до держави-агресора – до Російської Федерації», – також підкреслив Глава держави і доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну продовжити роботу із підготовки позовів щодо повного відшкодування країною-агресором всіх збитків, які були нею завдані.

«Йдеться не лише про територіальні кроки нашої держави, не лише про політичні, не лише про створення міжнародної коаліції на підтримку України, а й відшкодування завданих збитків. Я впевнений в тому, що правову позицію треба буде узагальнити – як щодо захисту державних інтересів, так і щодо компенсації позицій окремих відомств, державних підприємств і підтримати приватні підприємства, які зазнали величезних збитків в результаті агресії», – підкреслив Петро Порошенко.

«Цей Закон фіксує наше право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН», – зазначив Петро Порошенко та зауважив, що в даних умовах провідна роль для відсічі російської агресії лягає на плечі Збройних Сил України.

Він доручив Міністру оборони України Степану Полтораку та Начальнику Генерального штабу ЗСУ Віктору Муженку в найкоротші терміни подати відповідні пропозиції щодо зміни формату на виконання цього Закону, запропонувати кандидатуру Командувача об’єднаних сил, представити пропозиції щодо Положення про Об’єднаний оперативний штаб, представити Стратегічний замисел застосування ЗСУ, інших складових частин оборони, здійснити прийняття у підпорядкування Командувача об’єднаних сил визначених сил і засобів від інших складових сил безпеки і оборони.

Президент також звернувся до усіх учасників наради, зокрема до Секретаря РНБОУ Олександра Турчинова, Міністра внутрішніх сил Арсена Авакова та Голови Служби безпеки Василя Грицака щодо підготовки нормативних актів на виконання цього Закону для забезпечення необхідного прямого підпорядкування Командувачу об’єднаних сил, уточнення механізму прийняття рішень, розширення і конкретизації цих кроків.

Джерело

 

Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій – Президент

Підписуючи Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», Президент Петро Порошенко чітко наголосив: «Україна залишається відданою мирному вирішенню проблеми звільнення окупованих територій».

Глава держави зазначив, що підтвердженням цьому є його тверда позиція, а також позиція Міністерства закордонних справ, Парламенту, народних депутатів, відповідних міністерств і відомств у рішучому відстоюванні цього питання. «Боротьба за розгортання класичної миротворчої місії відповідно до рішення Ради безпеки ООН, яка б дозволила б забезпечити безпековий компонент відновлення суверенітету над окупованим територіями України», – зазначив він та наголосив, що це рішення підтримується понад 75% українців.

Президент також поінформував членів Воєнного кабінету про результати своїх переговорів з Міністром оборони США, зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії, Головою Європейської Комісії та перспективи отримання Україною оборонної зброї. При цьому Петро Порошенко зазначив, що «є певні позитивні результати щодо модернізації наших Збройних Сил України».

Крім того, Глава держави повідомив, що за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони цього тижня буде передано до Верховної Ради законопроект «Про Національну безпеку».

«Це теж рамковий Закон, який на продовження прийняття Стратегічного оборонного бюлетеню є свідченням наших рішучих і глибинних реформ в секторі оброни і безпеки, гармонізації нашої співпраці з країнами НАТО і самим Північноатлантичним Альянсом», – підкреслив Петро Порошенко.

Члени Воєнного кабінету також заслухали доповідь Міністра оборони України щодо його візиту до США.

Джерело

 

Партнери по НАТО констатують, що Україна нині має одну з найбільш ефективних армій у Європі – Президент під час Воєнного кабінету

Президент Петро Порошенко на засіданні Воєнного кабінету нагадав про початок агресії Росії проти України та наголосив, що «антитерористична операція відіграла вкрай важливу роль на першому етапі відсічі агресії». «В форматі АТО було звільнено 2/3 окупованого Донбасу. Оскільки кожен з вас брав у цьому безпосередню участь, можемо констатувати, що лише пряме вторгнення підрозділів російської армії стало на заваді повному і успішному завершенню АТО. Якби у нас не було регулярних підрозділів російської армії, які перетнули кордони, напали на демотивовану українську армію, сумнівів у ефективності завершення операції в мене немає», – наголосив Глава держави.

Ще однією причиною проблем на початковому етапі оборони України, на його переконання, була повна руйнація Збройних Сил України, української розвідки та спецслужб попередньою владою. «Свідомо знищувалися українські Збройні Сили. Через механізми присутності іноземних агентів, розпродаж війська, деморалізації, злочинного скорочення, ліквідації системи забезпечення, ліквідації системи підготовки кадрів. Сьогодні ми можемо вже про це казати, що у 2014 році зусиллями і попереднього Президента, і попередніх міністрів, армія була знищена», – констатував Петро Порошенко.

«І сьогодні, через 3,5 роки наполегливої роботи, через виділення від 5 до 6 % ВВП на сектор оборони і безпеки ми можемо констатувати, а навіть не ми, а наші партнери по НАТО констатують, що Україна зараз має одну з найбільш ефективних армій у Європі», – підкреслив Президент.

Джерело

Автор