Вся історія про кастровану мапу України у Броварах

Yakiv Evgenovich
Яків Євгенович

Повна історія про Дмітрія та Іріну Линників, дизайнерів зі Львова, котрі створили скандальну кастровану мапу України (зображеної без Криму та Донбасу), макет якої було використано для оздоблення сцени в Броварах на День Незалежності.

1) 23 серпня, на День Національного Прапора України, в інтернеті з’явилася новина про те, що броварські активісти виявили на банері, який мав прикрашати святкову сцену до Дня Незалежності на центральній площі міста Бровари “кастровану” мапу України.

Замовником була броварська міськрада, відповідальною призначили “укропівку” Інну Савченко, яку після інциденту було звільнено з міськради (також її виключили і з “Укропу”).2) Методом ідентифікації та співставляння графічних файлів в інтернеті (ні, це не Мордорозпізнавач від Миротворця, але методологія схожа) було знайдено аналогічні до броварської “кастрованої” мапи малюнки, які продавалися на ряді фотобанків (сайти, на котрих фотографи/дизайнери продають фотографії та малюнки).

Наприклад на фотобанку shutterstock це були файли: 518610244, 518610253 і 518610244, котрі належали аккаунту Vectorportal.

На даний час з цього акаунту видалено всі файли, але доказову базу для матеріалів провадження збережено.

Архівовану сторінку станом на 24.08 можна бачити тут.

Там ви знайдете ті самі зображення кастрованих мап України.

3) Згодом, користуючись тією ж методологією, було здійснено пошук по кожному малюнку, який продавався продавцем Vectorportal.

Один з малюнків привів нас до особистого блогу дизайнерки Іріни Линник зі Львова, котра хизувалася своїм бізнесом з продажу власних малюнків на Шаттерсток.

На сьогодні сторінку видалено

Цей малюнок вона підписала: “моя самая дорогая продажа – векторное изображение 17 дол”.

Також було виявлено ряд інших фотобанків, через які Линники продавали свої малюнки.

4) На момент, коли Іріні показали мій перший пост, в якому було доведено факти їх причетності до створення мапи, на Шаттерсток знаходилися в продажу всі три вищезгадані версії кастрованої мапи України.

Експертизою було встановлено, що за контурами та графічними елементами – вони ідентичні броварському банеру.

Аналізуючи обидва продукти (оригінал та мапу) експерти однозначно заявили, що це не перемальовка, не калька, а використання Броварами оригінального векторного графічного файлу Линників, в якому лише змінено положення графічних об’єктів та колір тла мапи + додано напис і ще кілька графічних об’єктів.

Тобто авторство створення Линниками кастрованої мапи нами було доведено одразу, ще 24 серпня.

Файли було створено 20.11.2016 року у програмі Adobe Illustrator (Mac версія) і жодних модифікацій вони не зазнавали. Тобто ці мапи малювалися саме в такому “кастрованому” вигляді, в якому їх було виявлено у аккаунті Линників на Шаттерсток. Завантажено на сервіс їх було того ж дня.

Залишалося встановити, чи мають Линники безпосереднє відношення до виготовлення банера у Броварах, чи вони просто розмістили неповноцінну мапу України для продажу, а треті особи її придбали на Шаттерсток і безпосередньо підготували файл до друку.

5) Линникам щодня пропонувалося визнати власне авторство “кастрованої” мапи України, але вони щоразу придумували нову брехню, категорично відхиляючи можливість власної причетності до створення “кастрованої мапи”.

Навіть видумали хакерські атаки, для чого підготували в фотошопі відповідний фейковий скріншот нібито атаки на акаунт Фейсбуку, в якому встановлено подвійну авторизацію (хто в темі, розуміє, що непомітно зламати ФБ, в якому встановлено такий спосіб авторизації, технічно неможливо, “автоматично” підтвердити вхід в ФБ теж)

6) Зразу ж після того, як Іріна побачила мій перший пост, вони з Дмітрієм почали підчищати сліди створення ними “кастрованої” мапи України – видалили з Шаттерстоку “кастровані” версії зображень, розмістили замість них нові (але свіжонамальовані), повноцінні мапи, видалили спочатку ту саму сторінку блогу, яка їх видала, потім взагалі вимкнули сайт.

7) Дмітрій, тим часом, пообіцяв переламати мені ноги (цього моменту я з нетерпінням чекаю), демонструючи свій патріотизм, а заодно й знання української.

8) Також Линники почали переіменовувати акаунти в інстаграмі та інших соцсітках з designgalaxy_ru на designgalaxy_ua (бо ж їм потрібно було виправдатися, що їх основний сайт designgalaxy.ru це насправді старезний сайт з 2012 року, коли ще не було війни і коли вони ним користувалися, але після початку війни в них з’явився основний сайт в зоні UA, яким і тільки яким вони користуються, що насправді повна брехня, бо у всіх рекламках в них до 2017 року включно фігурує лише сайт в зоні RU).

Але як би не намагалися Линники видавати себе за щирих українців і брехати про те, що жодних стосунків із РФ у них під час війни немає – інтернет рясніє доказами того, що Линники лише в 2017 році зробили ряд робіт для клієнтів з РФ і рублями не вдавилися. Ось, наприклад, скріни лише з однієї біржі фрілансу, РФської, де Линнику пишуть відгуки клієнти з РФ.

А ось, якщо не помиляюся, Линник в Москві на врученні диплому від Висшей школи брендінга. Зовсім ніяких зв’язків з РФ під час війни, жодних рублів та партнерства (до речі, якщо це диплом про заочне навчання у ВШБ, то воно теж далеко не безкоштовне)

9) Як справжні патріоти України. не гребують Линники сторінками у вконтакті.

І, як я вже писав: як би вони не намагалися розповідати про те, що домен “ру” лише для РФ, вони напевне забуваються про це і ліплять його на всіх локальних рекламках і навіть на українських біржах фралінсу та гугл-мапах. Всюди. Тільки .ru – “Рідна Україна”

10) Линники, незважаючи на пости, які вони поширюють зараз, заперечуючи власне авторство, одного разу таки визнали себе винними у авторстві “кастрованої мапи”, і все одно намагаються вмикати задню, нібито вони “на око” намалювали мапу України, не звернувши увагу на її контури.
Зараз посилання на той маніфест вони прибрали і ввімкнули стратегію тотальної брехні, придумали хакерів і ще тисячу причин, щоб не вибачатися, але як відомо “рукописи не горять”.

Всі посилання і архіви збережено, дані про ФЛП обох Линників, смішні цифри сплати ними податків, інформацію про нерухомість, яку вони здають, не сплачуючи податків, також зафіксовано.

Ну і останній скріншот – це та брехня, з якої почалося, власне подальше розслідування. Той момент, коли Линники мали би визнати той факт, що авторами кастрованої мапи є саме вони, але, коли ми вже знали, що авторство “кастрованої” мапи стовідсотково їх – цей манкурт пише про те, що йому невідомо що це за кастрована карта, а його дружина пише про те. що її напевне хтось вкрав і переробив просто в акаунті шатерстоку, після чого Дмітрій обіцяє мені переламати ноги.

Звичайно. що така аргументація мусіла зробити Линникам погану службу, і прославити їх на всю Україну. як манкуртів – людей, котрі продають свою державу за рублі.

Цікаво, після такої кількості брехні Линників, яку ми довели, хоч хтось із них виявиться сміливим і розповість всю правду, чи вони зариють себе ще далі, знаючи, що вони вже є фігурантами провадження?

Маю надію, що далі буде не менш весело.

Не будемо забувати про тих, хто виготовив банер для Броварів, але поки що певна частина інформації є таємницею слідства, тому з Броварами дещо зачекаємо.

Розглядається три варіанти:

  • звичайна недбалість,
  • навмисна підміна з метою підставити політичного суперника,
  • провокативне розміщення, з метою розголосу у раша-ЗМІ.

Також розглядається можливе відмивання бабла через одну із фірм, наближених до оборудок з міськрадою.

Маю надію, що про це писатиме поліція та генпрокуратура на офіційних сайтах.

Що ж до Линників, то я не уявляю яким треба бути дебілом в 35+ років, щоб “несвідомо” намалювати мапу України настільки кастрованою, тим більше, що контур малювався “із взірця – іншої мапи”, зі слів самого Дмітрія.

Тим більше, що Дмітрій забрехався, постійно міняючи покази, деколи навіть на протилежні.

Тому нехай остаточно оцінку їх діям дає ГПУ в рамках провадження по ст.110 ККУ.

Також додаю посилання на минулі пости по цій темі де можна багато цікавого взнати в коментах.

1)

УВАГА!продовження історії з доказами, висновками і новими обставинами тут…

Posted by Яків Євгенович on Donnerstag, 24. August 2017

2)

Сантабарбара із кастрованою картою України (початок тут:…

Posted by Яків Євгенович on Freitag, 25. August 2017

3)

Наступна серія розслідування "хто ж автор кастрованої мапи України, яку вивішали в Броварах на День Незалежності України…

Posted by Яків Євгенович on Sonntag, 27. August 2017

4)

ГПУ: "Обрізану карту в Броварах розслідують як сепаратизм." Ну що, маленькі "бізнесмени"-манкурти, фініш вже близько. …

Posted by Яків Євгенович on Montag, 28. August 2017

ФБ Дмітрія 

ФБ Іріни

ФБ сторінка “бізнесу”

Веб-сайт

Прошу задавати питання, якщо комусь щось незрозуміло.

п.с. а ні, ще додам дві фото Линників з Парижу, щоб не казали потім, що я їх крім Москви нікуди не посилав )))))

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial