Я не довіряю Супрун

Дмитро Вовнянко
Дмитро Вовнянко

Френди, а давайте начистоту? Говорю абсолютно відверто, аби потім не було образ і недомовок. Я не вважаю т.в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун особою, що бажає якось поліпшити життя українців. Ба більше, я вважаю її і її команду авантюристами, які, в кращому разі, не розуміють, що роблять, у гіршому – свідомо здійснюють диверсію проти України.

Я бачу, що команда міністра Супрун другий рік не може навести лад у закупівлі ліків для туберкульозних, гепатитних і орфанних хворих.

Мені очевидно – Супрун хріновий керівник і особа далека від українських реалій, нездатна ані сформувати ефективну команду, ані почути власних же підлеглих.

Я бачу, як Супрун створює своєму міністерству імідж нереально європейського і прогресивного, в той час як всередині міністерства – глибоко дрімучий совок. Який НІЯК не міняється з її там появою.

Я вважаю проект медичної реформи імені Супрун – збіркою казочок для тої частини громадян, які або не розуміють специфіки роботи української медицини, або не знають власних прав.

Я бачу, що байка «гроші ідуть за пацієнтом» – розводка рівня шахрая-наперсточника.

Я бачу, що не зможе пацієнт сам обирати лікуючого лікаря в певній лікарні, всупереч волі головлікаря.

Я бачу, що кількість лікарів-ФОПів буде мізерно малою – більшості з нас лікуватися доведеться у тих самих поліклініках.

Я бачу, що фінансування «гарантованого переліку послуг» уже планується меншим, ніж негарантований перелік зараз – а значить ми з вами знову потягнемо гроші лікарям.

Я бачу, що лікарі і медперсонал НЕ стануть заробляти більше, ніж зараз.

Я бачу, що якість медицини НЕ стане кращою, ніж зараз.

Єдиний зримий позитив від цієї реформи – вона справді зекономить кошти бюджету. Ціною нашого з вами здоров’я. Слухайте, а давайте почнемо економити на поліції і армії? Чого дрібнити?

Проте – я бачу, що Супрун-реформу намагаються запустити без пілотного проекту в певних регіонах (як це робилося раніше), а зразу в масштабах всієї країни. З початку наступного року – і не інакше. Такій поспішності я бачу одне логічне пояснення – Супрун-реформа мусить створити хаос в українській медицині… прямо напередодні наступних виборів. Подарувавши цим чимало голосів бабЮлі і ригам – хто вам більше до вподоби.

Френди! Ви знаєте, сторінку на ФБ я створив не аби комусь подобатися. І не аби набрати собі рейтинг.

Я тут пишу те, що вважаю за потрібне. Те, що думаю, і те як думаю. Вибачте, я робив це, коли у мене було пара десятків френдів і по 2-3 лайки під постом – я не бачу підстав якось інакше робити зараз.

Тому я писав і пишу, Супрун-реформа – це авантюра і величезне шахрайство.

І я буду писати про це, подобається це комусь чи ні.

Вам токсично це читати? Я нікого не затримую. Я усвідомлюю, казати те, що думаєш – надто дороге задоволення. Значить – хай буде так.

Хочете почути мої доводи – почуйте. А ні – то не читайте. Бо я не терпітиму в своїх коментах грубіянства і натяків на мою продажність – попереджаю цілком чесно.

І міняти власний погляд – не маю ані найменших підстав.

Share
 • Bounty Kingsa

  При всій повазі, пане Дмитре, але мені здається, що Ви не досить кваліфіковано (якщо, взагалі, у Вас є кваліфікація в медичній сфері) дивитесь на медичну ситуацію (кращого терміну я не знайшов) в Україні. Ваш погляд (Я бачу…) є одностороннім і на об*єктивнісь може претендувати досить умовно.
  Якщо коротко – стани речей “Я бачу” і “Я роблю” дуже відрізняються. В першому знаходитеся Ви (і я також), в другому знаходяться пані Супрун з командою.

 • Olex

  Аргументации ноль. Это как Дмитрий Левинский накидывал:
  – А давайте вы скажете, что хорошего в рефоме, а я отвечу, почему это не так!
  – Вы дурак? Если есть аргументы против и претензии, пишите.
  В итоге, ему таки написали, что в реформе хорошее есть, но поста с “ответами” так и не было, только через две-три недели писал такую же хню без аргументов.

 • Грицишина Віра

  Що дрімучий совок – згідна на всі 100%. Але як їй зрушити з місця це “кубло”? Як створити команду, коли всі сидять на якихось держкоштах, і з того живуть? А може всіх хто раніше працював у цій сфері розстріляти? Набрати свою команду і тоді вже за неї відповідати? Дайте людині часу для проведення реформ! Підтримаймо її! Бо так як було в медицині-гірше не може бути.

 • Александр Бабушкин

  Ну прямо екстрасекс 🙂

 • Nagel Herr

  Перепрошую, але я лікар вже більш, ніж 40 років, і мені не здається, що пан Дмитро Вовнянко, при всій моїй повазі до нього, має рацію. Бо, по-перше, пані Супрун не робить нічого такого, що б не намагались зробити її попередникі, але просунулась вона у цьому напрямку трохи дальше.По-друге, для того, щоб поліпшити якість медицини, цих реформ (навіть, якщо їх проведуть) буде недостатньо, бо ці реформи – тільки першій крок. А ще є по третє – якщо ви хочете швидко і якісно, то у вас не вистачить грошей. Бо якісна медицина у всьому світі це дуже дороге задоволення, і ні пані Супрун, і ніхто інший з цим нічого не пороблять

  • Либенчук Терен

   Підтримую, декому робити аби нічого не робити. Їх влаштовує сьогоднішній стан медицини

  • Igor Pobigushko

   Перепрошую,але як пацієнт з 40 річним стажем хочу спитати,НА ЩО (окрім відкатів і дерибану) вистачає грошей в теперішній медицині.Всі “світила” живучи в хоромах і їздячи на мерсах звітують про тотальне недофінансування.

  • Nagel Herr

   Коли ви пишете “всі “світила”, то треба через кому називати призвища, бо гублюся в думках, кого ви маєте на увазі

 • Stepan Veres

  це печально..

 • yuriyvoziy

  Твої доводи рівня “мені здається, що все буде погано” м’яко кажучи невалідні

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial